tuniki damskie
Bluzki Damskie

Tuniki damskie, topy i garsonki: ciekawe modele

Moda damska to bardzo szeroki temat, który pozostawia naprawdę wiele możliwości wyboru. Istnieją różne tendencje stylizacyjne, które stosowane są do określonych sytuacji. Kobiety mają z czego wybierać i chyba właśnie ten szeroki wybór, tak często bywa powodem niezdecydowania. Do dyspozycji pań oddane są zarówno różne elementy garderoby, ich odmienne fasony i kolory, jak metody łączenia różnych części ubrań ze sobą. Sprawdźmy, co warto kupić i w jakich ubraniach panie będą się dobrze prezentowały.

Tuniki damskie

Tuniki damskie to charakterystyczna część kobiecej garderoby, która stanowi swoiste połączenie dłuższej koszuli z krótką sukienką. Jeżeli chodzi o ich klasyfikację, to nie brakuje osób, które są skłonne traktować je jako sukienki, jak również tych, którzy uważają, że to jednak długa bluzka. Najbardziej odpowiednim chyba byłoby stwierdzenie, że jest to forma pośrednia między tymi dwoma typami damskich ubrań.

tunika damska
tunika damska

Ich największą zaletą jest fakt, że pasują do każdego typu sylwetki. Występują w wielu wariantach, zarówno kolorystycznych, jak i wzorniczych. Istnieje zatem bardzo szeroka możliwość wyboru tuniki w różnorodnej stylizacji. Tuniki stanowią jedną z bardziej lubianych przez panie części kobiecej garderoby. Jednak, żeby się dobrze prezentowały, warto wiedzieć o nich kilka rzeczy, by nie popełnić gafy stylizacyjnej.

Z czym łączyć tuniki damskie?

Najważniejsza zasada dotycząca komponowania tuniki z innymi elementami ubioru, zakłada, że nie powinno łączyć się ich z rajstopami. Są zdecydowanie za krótkie do takiego połączenia, które jest bardzo odważne, ale przede wszystkim źle wygląda i wywołuje efekt komiczny. Są za to części garderoby, do których tuniki można powiedzieć, że są wręcz stworzone. To przede wszystkim legginsy. Takie zestawienie dobrze wygląda, a do tego jest wygodne i komfortowe. jest to jednak stylizacja codzienna i luźna, nie do końca pasuje np. do wyjścia do pracy. Innym sprawdzonym i dobrze wypadającym połączeniem jest zestawienie tunik z jeansami. Idealnie sprawdzają się jeansy wąskie, przylegające do nóg – tzw. rurki lub klasyczny fason o prostych nogawkach. Taka stylizacja jest o wiele bardziej poważna i pasuje do outfitu przeznaczonego np. do biura.

Topy damskie

Tuniki damskie
tunika damska

Tuniki damskie cieszą się olbrzymią popularnością wśród pań, ale równie wysoką pozycję zajmują topy damskie, czyli bluzeczki czy też koszulki na ramiączkach. Występują ona zarówno w postaci swobodnej, przeznaczonej do codziennego użytku, jak i mogą mieć bardziej oficjalny ton i sprawdzić się np. podczas wytwornego wieczoru. Topy damskie to przede wszystkim stylizacje letnie. Idealnie sprawdzają się podczas ciepłych dni. Dobrze się bowiem prezentują, a dzięki temu, że są przewiewne stwarzają komfort noszenia podczas upałów. Idealnie łączą się wtedy z różnego rodzaju szortami.

Sposobów łączenia topów damskich z innymi elementami garderoby jest wiele. Dobrze sprawdza się stylizacja oparta na zestawieniu topu z dolną częścią ubioru wykonaną z tej samej tkaniny i w tym samym kolorze. Bardzo popularne jest łączenie w ten sposób topów np. ze spódnicami. Masz butik odzieżowy i chcesz kupić topy damskie w hurcie? Modne modele w przystępnej cenie kupisz hurtowo w Factoryprice.eu. Jest to najlepsza hurtownia topów damskich, która sprawi, że Twój asortyment zawsze będzie różnorodny. Zarejestruj się i sprawdź sam!

Topy damskie w stylizacji

Topy damskie potrafią udanie tworzyć oficjalną stylizację, która sprawdzi się np. na wyjście do pracy. Gładkie topy bardzo dobrze komponują się z żakietami i długimi spodniami materiałowymi. Dzięki takim połączeniom można uzyskać efekt atrakcyjnej stylizacji, a jednocześnie zachować elegancję i powagę wyglądu.

Nieco mniej popularna, a równie stylowa jest garsonka. To klasyczny element kobiecej mody, który przeznaczony jest do bardziej reprezentacyjnego wyglądu, niż codziennej stylizacji. Garsonka to symbol powagi i elegancji, który świadczy o dobrym guście. Narodziła się ona z kostiumów i stanowi połączenie żakietu i spódnicy. Wywołują efekt kokieteryjny, dzięki czemu idealnie nadają się jako ubranie na elegancką kolację czy dostojny wieczór.

topy damskie
top damski
Stylowa garsonka?

Garsonka to ciuch, który musi być dobrze dopasowany. Właściwy efekt wywoła jedynie wtedy, kiedy będzie idealnie dobrana. Ważne jest, by kołnierz dobrze przylegał do szyi, wszycie rękawa zgadzało się z linią ramienia, a klapy gładko leżały na klatce piersiowej i nie odstawały.

Nie istnieją żadne kanony dotyczące długości żakietu. Dobór tego parametru powinien być podyktowany sylwetką kobiety. W niektórych przypadkach bardziej korzystnym rozwiązaniem będzie całkowite zakrycie bioder, w innych optymalny okaże się koniec żakietu w połowie linii bioder. Wybierając dłuższy żakiet, należy pamiętać, że może on wpłynąć na jakość dobranych proporcji. Należy uważać, by kreacja nie okazała się zbyt długa w stosunku do wzrostu. W takiej sytuacji bowiem zakrycie bioder nie pomoże, a przesadna długość wywoła efekt komiczny.

Spódnica musi być dobrze dobrana. Najlepsza jej szerokość jest wtedy, kiedy pod pasek można swobodnie wsunąć dwa palce. Na biodra powinna schodzić lekką linią, nie opinać ich, ale być blisko ciała. Najbardziej eleganckie garsonki posiadają spódnice, które w sposób bardzo delikatny zwężają się ku dołowi.

Garsonka to idealny wybór, który świadczy o elegancji i dobrym smaku. Przeznaczona jest do okazji oficjalnych, wymagających najwyższego stopnia klasy.